PedikúraPřístrojová pedikúra (někdy také zvaná suchá nebo medicinální) je odborný způsob ošetření nohou speciálním certifikovaným vysokoobrátkovým přístrojem s frézami.

Celé ošetření se provádí na „sucho“, je bezbolestné, nedochází při něm k porušení integrity kůže a je bez rizika přenosu infekce či mykóz. Odborně se tímto přístrojem ošetří nehty a celé plosky nohou, různé problémy jako jsou například zarostlé či ztluštělé nehty, zrohovatělá kůže, kuří oka, mozoly, různé praskliny atd.

Přístrojová pedikúra je vhodná pro osoby s neuropatií (snížená citlivost nohy vůči bolesti), u kterých je velké riziko poranění při provádění pedikúry mokrou cestou nebo pro rizikové skupiny osob s onemocněním žil či tepen dolních končetin, diabetiky, osoby s onemocněním lupénkou nebo pro osoby s poruchami srážlivosti krve, pro které není mokrá (klasická) pedikúra doporučována.

Doporučovaná doba opakování procedury: po 3 až 5 týdnech.

  • šetrnější pro kůži i nehty
  • bezbolestné ošetření
  • bez rizika infekce
  • způsob vhodný pro rizikové skupiny (diabetiky, osoby s onemocněním lupénkou, žil či tepen dolních končetin atd.)

                                                                                                                                                                                                                                       Cena 300Kč                                                                             

 Zarůstající nehty

Zarůstající nehty na nohou jsou poměrně častým onemocněním postihující boční část nehtového komplexu prstu v místě, kde nehtová ploténka naléhá na kožní okraj. Velmi často pak dochází v tomto místě k vrůstání okraje nehtové ploténky do kožního valu, což způsobuje vedle nepříjemné bolestivosti také dráždění kůže s rozvojem zánětu.

Příčiny zarůstání nehtů

Nejčastější příčinou bývá nesprávné zastřižení nehtu. Svou roli hraje rovněž nevhodná obuv a některé vrozené predispozice a choroby jako nemoci pojiva, nedostatek železa nebo vitamínů.

Nehtová špona
Účinná pomoc při zarostlých a zarůstajících nehtech. Špona se upevní na nehet. Špona mírně zvedá boční okraje nehtu a tím se uvolní tlak v postranní nehtové štěrbině a na přední nehtový val, čímž v podstatě okamžitě dojde ke snížení bolesti v okolí zarostlého nehtu . Následným trvalým působením špona pomůže nehtu přerůst kritické místo. Po odstranění špony se nehet dále udržuje v optimální délce, aby nedošlo k zastřižení nehtu a následné recidivě .

  • Bezbolestná a neinvazivní metoda ošetření
  • Jednoduchá a rychlá aplikace
  • Rychlá úleva od bolesti
  • Neomezuje při většině prací ani sportů
  • Bez omezení věku
  • Vhodné pro diabetiky a alergiky na nikl                                                                                                                                  Cena 300Kč